Ustájení vašich koní

Zámecká stáj Veltrusy disponuje osmi boxy pro ustájení koní a čtyřmi "štonty", které jsou zachovány v původním stavu pro potřeby projektu Schola Naturalis, v rámci něhož proběhla celá rekonstrukce stájí a přilehlého okolí. V současné době zde máme ustájeno osm koní různých plemen a využití. V omezeném počtu poskytujeme i ustájení soukromých koní v boxových stáních s řízeným pobytem ve výběhu.

V ceně základního ustájení je zahrnutý box stlaný slámou, vybavený automatickou napaječkou a dvěma kamennými žlaby, seno 2x denně, jadrné krmivo (granule či müsli Havens), místování, vyvádění a zavádění do výběhu. Dále je možné využívat mycí box, sedlovnu, klubovnu/šatnu (standardní plechová skříńka, posezení, kuchyňka) a sociální zázemí (WC, sprcha). Do výběhu chodí koně ve skupinkách, dle snášenlivosti. K dispozici je improvizovaná jízdárna 20x60 m s travnatým povrchem, kruhová ohrada pro lonžování a několik km jezdeckých stezek v zámeckém parku.Plánujeme výstavbu pískové jízdárny s geotextilií.

Základní ustájení 5000,- /měsíc vč. DPH

Vzhledem k tomu, že se pohybujeme v areálu národní kulturní památky, je třeba dodržovat provozní řád parku. Platí tedy přísný zákaz volného pobíhání psů a kouření v objektu či jeho blízkosti. Zároveň v naší stáji probíhají komentované prohlídky pro děti i dospělé a proto není možné ustájit jakkoliv problémové koně (kousání, kopání atp.). Věříme, že vám a vašim koním u nás bude líbit.

 

Poznámka: v současné době máme plný stav